ZOBACZ NASZ SKLEP ONLINE Narzędziowy24 - czołowy dostawca narzędzi
Blog

Drut mosiężny AC Brass LP 500 oraz żywica dejonizacyjna – ekonomia produkcji

Druty mosiężne znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Wykorzystywanie oryginalnych, certyfikowanych drutów AC Brass LP 500 od GF Machining Solutions to gwarancja jakości wykonania detali oraz bezpieczeństwa w zakresie produkcji. W poniższym artykule przeczytasz, gdzie znajdują zastosowanie oraz czym wyróżniają się na rynku. Dowiesz się też, czym jest żywica dejonizacyjna i poznasz zalety obu produktów!

Charakterystyka drutu AC Brass

Drut mosiężny AC Brass LP 500 jest produkowany przez firmę GF Machining Solutions pochodzącej ze Szwajcarii. Wykonany jest ze stopu wysokiej czystości miedzi z zastosowaniem ekonomicznego procesu wytwarzania. Podstawowe dane techniczne:

 1. materiał wykonania: mosiądz,
 2. powłoka: CuZn 63/37,
 3. wytrzymałość: 500, 900 lub 1000 N/mm2,
 4. wydłużenie: 20%; 1,5% oraz 1,5%,
 5. przewodność: 22 % IACS.

Wśród oferowanych przez nas drutów znajdują się trzy różne wytrzymałości: 500, 900 oraz 1000 N/mm2. Ponadto dostępne są również różne grubości: 0,25 oraz 0,30 mm. Rodzaje szpul oferowane przez producenta to K125, K160, K200. Produkt dostępny jest na szpulach: 4, 8 lub 16 kg.

Szpula drutu AC Brass

AC Brass – jakie ma zastosowanie?

Wykorzystanie tego rodzaju drutu jest zalecane do wszystkich standardowych obróbek dobrej jakości. Oferowany drut jest przystosowany do większości drutowych obrabiarkek elektroerozyjnych spotykanych na rynku. Zaleca się go wszystkim użytkownikom, dla których najważniejsza jest nie wydajność, ale jakość końcowa.

Uwaga! Druty AC Brass są dedykowane do obróbki skomplikowanych detali, które wymagają dużego nachylenia drutu.

Drut mosiężny AC Brass LP 500 – zalety

Jakie są główne zalety stosowania drutów AC Brass LP 500? To przede wszystkim:

 1. poprawienie jakość produkcji,
 2. gwarancja wydajności maszyny,
 3. optymalizacja kosztów produkcji,
 4. minimalizowanie prawdopodobieństwa uszkodzenia obrabiarki.

Żywica dejonizacyjna MR-11 – dlaczego warto po nią sięgnąć?

Oferta producenta nie ogranicza się jedynie do drutów mosiężnych do elektrodrążarek. Żywica dejonizacyjna MR-11 do obrabiarek EDM to substancja specjalnie opracowana i przygotowana dla dejonizacji wody. Jej stosowanie zapewnia prawie trzykrotnie większą żywotność używanej żywicy. Jest to produkt wysokiej jakości i gotowy do użycia, który gwarantuje dłuższą żywotność obrabiarek.

Żywica dejonizacyjna MR-11

Zalety żywicy dejonizacyjnej MR-11

Jakie są główne zalety stosowania żywicy dejonizacyjnej MR-11? To przede wszystkim:

 1. wysoka wydajność,
 2. niskie koszty eksploatacji,
 3. ograniczone przestoje związane z częstą wymianą żywicy,
 4. hermetycznie zamykane worki 5×5 L, dla wygody użytkownika.

Żywica sprzedawana jest w kartonie, co pozwala na łatwy i bezpieczny transport, a docelowo wygodne stosowanie przez operatorów. Produkt można magazynować także w większych ilościach, z racji bezpiecznej i hermetycznej formy pakowania. Stosowanie sprawdzonej, dobrej jakościowo żywicy to podstawa wydajnej i ekonomicznej pracy każdej maszyny. Specjaliści marki GF zadbali o to, aby ich produkt odznaczał się wysoką jakością użytkową i spełniał oczekiwania nowoczesnego, wymagającego przemysłu na miarę XXI wieku.