ZOBACZ NASZ SKLEP ONLINE Narzędziowy24 - czołowy dostawca narzędzi
Blog

Grzechotki – jakie wybrać?

Jednym z podstawowych narzędzi ręcznych – które są używane zarówno przez amatorskich użytkowników, jak i profesjonalistów – są grzechotki. Podpowiadamy, jaką wybrać!


Jak działa grzechotka?


Mechanizm działania tego narzędzia ręcznego jest z założenia bardzo prosty. Na kwadrat znajdujący się w górnej części grzechotki nakładamy wybraną nasadkę pasującą gniazdem do czopa i pokręcamy śrubę lub nakrętkę, którą potrzebujemy zakręcić/odkręcić. W odlewie głowicy znajduje się specjalny element, który na obwodzie ma kilkadziesiąt nacięć zwanych zębami. Jest ich najczęściej 45 lub 72. To one pozwalają na wygodną, szybką i precyzyjną pracę.


Podział grzechotek


Główna klasyfikacja polega na podzieleniu grzechotek pod względem rozmiaru kwadratu, na który nakładamy klucz nasadkowy, popularnie nazywany po prostu nasadką. Podstawowy rozmiar to 1/2” i 1/4”. W ofercie naszego sklepu znajdziesz także rozmiary 3/4″ i 3/8″. Niewątpliwe grzechotki możemy także podzielić ze względu na cenę oraz klasę (np. premium). Wśród marek podstawowych oferujemy: Yato czy King Tony. Narzędzia ze średniej półki cenowej to Beta i Bahco. Z kolei do narzędzi premium zaliczymy Gedore oraz Stahlwille.


Jak wybrać grzechotkę?


Przy wyborze grzechotek warto zwrócić uwagę na następujące parametry:


1. Rozmiar,

2. Częstotliwość stosowania,

3. Kierunek pracy,

4. Czy jest wyposażona w przełącznik,

5. Materiał wykonania,

6. Czy posiada ergonomiczny, antypoślizgowy uchwyt,

7. Długość/rodzaj głowicy (przegubowa, wąska, standardowa).


Po udzieleniu odpowiedzi na powyższe punkty warto kompleksowo zapoznać się z ofertą różnych producentów. Każdy z nich posiada w swym asortymencie grzechotki, które skierowane do poszczególnych grup odbiorców.


Wybrane modele grzechotek


Specjalnie dla Ciebie prezentujemy poniżej trzy modele grzechotek charakteryzujące się różnymi cenami.

  1. Grzechotka wygięta 1/2″ YT-0732 YATO

Grzechotka YT-0732 YATO wygięta do nasadek 1/2″, wykonana jest ze stali chromowo-wanadowej CrV6140. Grzechotka jest wyposażona w system QUICK RELASE oraz mechanizm 72 zębów. Jest to podstawowy model grzechotki o bardzo szerokim zastosowaniu.

  1. Grzechotka dwukierunkowa 3/8″ 200 mm SBS750 BAHCO

Solidniejszą propozycją, która już z powodzeniem może być stosowana profesjonalnie, jest produkt marki Bahco: grzechotka dwukierunkowa 3/8″ 200 mm SBS750 BAHCO. Zębatka ma 60 zębów, obracana jest w skokach co 6°. Wykonana jest z wysokiej jakości stali stopowej. Posiada również system szybkiego zwalnianie nasadki. Ma matowe wykończenie i ergonomiczny uchwyt.

  1. Grzechotka 1/2″, długa 380 mm, rękojeść 2K 13121010 Stahlwille

Marka Stahwille skierowana jest do klientów, którzy zdecydowanie stawiają na jakość. Grzechotka 1/2″ 380 mm 2K 13121010 Stahlwille jest wydłużona, posiada rękojeść 2K. Grzechotka ta jest chromowana, odwracalna z 36 zębami. Skierowana jest zwłaszcza do branży lotniczej i automotive. Wytrzymuje długotrwałe, intensywne użytkowanie.


Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!