ZOBACZ NASZ SKLEP ONLINE Narzędziowy24 - czołowy dostawca narzędzi
Blog

Końcówki pomiarowe Haimer – niezbędny element czujników pomiarowych

Haimer – niemiecka firma znana głównie z dostarczania swoim klientom wysokiej jakości oprzyrządowania pomiarowego dla przemysłu – oferuje przede wszystkim precyzyjne części dla przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego, energetycznego i kolejowego. Wśród swego asortymentu posiada m.in. oferowane przez nas czujniki zegarowe i cyfrowe oraz końcówki pomiarowe, które jako elementy eksploatacyjne podlegają cyklicznym wymianom. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferujemy asortyment, który cieszy się dużą popularnością wśród odbiorców. Czym wyróżniają się końcówki pomiarowe, które znajdują się w naszym sklepie?

Czym jest końcówka pomiarowa? Charakterystyka i zalety

Końcówka pomiarowa jest to element mocowany do czujnika, który pozwala na zbieranie danych pomiarowych i przekazywanie ich do wyżej wymienionego urządzenia. Za pomiar odpowiada kulka, którą jest zakończona sonda, po zetknięciu się z daną powierzchnią.

Końcówki marki Haimer pozwalają na precyzyjne określanie punktów zerowych. Mocowane są bezpośrednio w czujniku. Umożliwiają dokonanie pomiaru we wszystkich kierunkach osi (X/Y/Z). Jakie są ich najważniejsze zalety? Końcówka Haimer kompatybilna jest ze wszystkimi modelami czujników 3D tej marki, zarówno cyfrowymi, jak i analogowymi. Prosta konstrukcja i zastosowanie gwintu sprawia, że mocowanie i demontaż jest niezwykle prosty i odbywa się bez użycia dodatkowych narzędzi. Kolejną wielką zaletą rozwiązania oferowanego przez tego niemieckiego producenta jest fakt, że przy wymianie trzpienia pomiarowego kalibracja nie jest konieczna. Dzięki takiemu rozwiązaniu operator nie ma przestoju w pracy i może szybko wrócić do swoich obowiązków.

Rodzaje końcówek pomiarowych Haimer

Haimer oferuje swoje końcówki pomiarowe w dwóch wariantach:

  1. Końcówka pomiarowa krótka 80.362.00 Haimer

Wyróżnia ją:

  • – końcówka sondy (kulka Ø 4 mm),
  • – możliwość zmienienia jej bez użycia jakiegokolwiek narzędzia,
  • – długość całkowita to 25 mm,
  • – gwint: M3.

2. Końcówka pomiarowa długa 80.363.00 Haimer

Co ją wyróżnia? Przede wszystkim:

  • – końcówka sondy (kulka Ø 8 mm),
  • – możliwość zmienienia jej bez użycia jakiegokolwiek narzędzia,
  • – długość całkowita to 65 mm,
  • – gwint: M3.

Każda z końcówek jest zapakowana w pudełko z tworzywa sztucznego. Ich stabilne osadzenie w pudełku pozwala na bezpieczny transport.

Zatem jeśli szukasz sprawdzonych końcówek pomiarowych, które są pewne, łatwe do wymiany, dostępne w ciągłej sprzedaży i pochodzą od renomowanego producent, serdecznie polecamy ofertę Haimer! Te produkty to gwarancja legalności pochodzenia, pewności działania i zachowania pełnej gwarancji (12 miesięcy). Postaw na Haimera, jeśli chcesz korzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów w swoim fachu oraz rozwijać swój biznes!

Internetowy sklep z narzędziami narzedziowy24.eu – kluczowy dostawca narzędzi dla przemysłu.

Zespół narzedziowy24.eu