ZOBACZ NASZ SKLEP ONLINE Narzędziowy24 - czołowy dostawca narzędzi
Blog

Młotki z końcówką z miedzi THOR

Szukasz narzędzi, które będą bezpieczne, funkcjonalne i wydajne? Zależy Ci, żeby materiały, z którymi pracujesz, nie ulegały szybkiemu zniszczeniu? Jeśli tak – powinieneś sięgnąć po młotki miedziane THOR, które doskonale sprawdzą się przy remontach, modelowaniu materiałów i silnych uderzeniach.

Młotki z końcówką z miedzi THOR

Co wyróżnia młotki miedziane THOR?

Młotki miedziane wykorzystywane są przede wszystkim jako bezpieczniejsza alternatywa dla metalowych powierzchni obrobionych w porównaniu do zwykłych młotków stalowych. Zapewniają solidne uderzenia, nie niszcząc przy tym materiałów, które podlegają modelowaniu. Zaletą młotków miedzianych THOR jest to, że są odporne na uderzenia. Ich końcówki dostosowują się do materiałów uderzanych, minimalizując w ten sposób uszkodzenia spowodowane odbijaniem oraz redukując poziom hałasu w miejscu pracy.

Młotki miedziane THOR mają wiele zalet. Jedną z nich jest to, że końcówki uderzające mogą być szybko i łatwo wymienione (wtedy, kiedy się zużyją). Co więcej, dostępne są jako standardowe, z pięcioma wymiennymi typami końcówek. Młotki miedziane THOR wyróżniają się przede wszystkim:

  • główką wykonaną z żeliwa ciągliwego,
  • dwiema końcówkami z czystej miedzi elektrolitycznej, pozwalającymi na wykonywanie silnych uderzeń,
  • solidnym drewnianym trzonkiem, który zapewnia pewny chwyt i pozwala na wygodne użytkowanie.

Ponadto głowica z miedzi jest trwała i pozwala na mocne uderzenie. To sprawia, że ze spokojem młotki miedziane THOR mogą być wykorzystywane w różnych branżach, np.:

  • automotive,
  • lotnictwo,
  • hutnictwo,
  • czy też szeroko rozumiana obróbka metali.
główka do młotka miedzianego THOR

Młotki miedziane THOR – specyfikacja

W oferowanych młotkach miedzianych THOR, każdy pojedynczy element można wymienić, tak aby zmaksymalizować wydajność pracy narzędzia. Elementy wymienne to:

  • powierzchnia miedziana,
  • drewniany trzonek.

Szeroki wybór średnic główki sprawia, że młotki miedziane THOR mogą być wykorzystywane przez  różnorodnych użytkowników.

W ofercie znajduje się kilka rodzajów młotków miedzianych THOR. Najmniejszy z nich, to  model 25 mm. Jest drobnym, bardziej precyzyjnym wariantem, który przydaje się do pracy z niewielkimi elementami. Z kolei największy z młotków, o wymiarze 70 mm, to potężny, ponad 6-kilogramowy młot, który służy do najciężej obróbki i sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża siła uderzeniowa.

Młotki miedziane THOR to dla wielu branż jeden z istotnych elementów wyposażenia narzędziowi. Z racji swej uniwersalności oraz prostoty działania jest bardzo pożądanym produktem na liście działów utrzymania ruchu.

trzonek do młotka miedzianego THOR

Narzędziowy24 jako dystrybutor producenta – firmy Cromwell – oferuje szeroki wybór solidnych, sprawdzonych młotków miedzianych brytyjskiej marki THOR, które od wielu lat są znanym i cenionym produktem w dziale narzędzi ręcznych. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że warto postawić na pewne, wytrzymałe i łatwo dostępne narzędzia, dlatego oferujemy swoim klientom bogatą gamę produktów, wspierając ich wysiłki w branży przemysłowej. W naszym sklepie znajdują się przede wszystkim warianty młotków miedzianych marki THOR: