ZOBACZ NASZ SKLEP ONLINE Narzędziowy24 - czołowy dostawca narzędzi
Blog

Najlepsza suwmiarka elektroniczna – jaką kupić?

Suwmiarka elektroniczna, zwana inaczej cyfrową pozwala na wykonywanie prac pomiarowych w sposób szybki i precyzyjny. Tradycyjne suwmiarki nadal mają swoich zwolenników, jednak dokładność ich odczytów pozostawia wiele do życzenia. Do profesjonalnego użytku wykorzystuje się najczęściej suwmiarki elektroniczne – jak wybrać tę najlepszą spośród wielu różnych ofert?

Jak wybrać suwmiarkę elektryczną?

Zanim na dobre rozpoczniesz poszukiwania, przeanalizuj swoje potrzeby. Chcesz wyposażyć swoją domową skrzynkę z narzędziami, a może poszukujesz sprawdzonej suwmiarki do pracy w zakładzie lub warsztacie? W obu tych przypadkach warto wiedzieć jedno – na narzędziach nie warto oszczędzać, szczególnie jeśli zależy Ci na precyzyjnych narzędziach ręcznych. Na co więc zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Jakość wykonania

Zwróć uwagę na materiały, z których wykonano suwmiarkę. Ważne, aby obudowa wyświetlacza elektronicznego była trwała i szczelna, a sam wyświetlacz zamontowany w zagłębieniu. Jest to część najbardziej narażona na uszkodzenia, dlatego specjalistyczne modele suwmiarek elektronicznych powinny być odporne na upadek, a także chronić przed dostaniem się do ich wnętrza pyłów lub płynów.

Maksymalna wielkość pomiaru

Najpopularniejsze modele suwmiarek elektronicznych mierzą do 150 mm, jednak na rynku można znaleźć również nieco większe narzędzia. Niektóre modele suwmiarek posiadają nawet 300 mm zakres pomiaru.

Łatwość zerowania mechanizmu

Po dłuższym czasie użytkowania suwmiarka zmienia w niewielkim stopniu swoją kalibrację. Suwmiarki elektroniczne do użytku profesjonalnego powinny w łatwy sposób umożliwiać ich wyzerowanie. Sprawdź, czy wybrany model posiada tę funkcję.

Suwmiarka elektroniczna jakiej firmy będzie dla Ciebie najlepsza?

Jeśli chcesz zaopatrzyć się w specjalistyczny produkt do pomiaru najlepiej postawić na sprawdzonych producentów, dzięki którym praca w wymagających warunkach nie będzie zagrożeniem dla Twoich narzędzi. Poznaj polecane marki suwmiarek elektronicznych.

STAHLWILLE

Suwmiarka elektroniczna marki STAHLWILLE 150 mm to model z metalową pokrywą, obudową i przyciskami, które chronią elektroniczny wyświetlacz. Układ mechaniczny wykonano ze stali nierdzewnej, hartowanej. Suwmiarka posiada duży wyświetlacz, który ułatwia odczytywanie pomiarów. Jest dodatkowo wyposażona w wyjście danych (mini USB).

CROMWELL

Suwmiarka elektroniczna CROMWELL marki Kennedy z radełkowym pokrętłem ułatwia wykonywanie zewnętrznych i wewnętrznych pomiarów głębokości oraz stopnia/uskoku. Zakres pomiaru to aż 300 mm. Posiada funkcję zerowania, która ułatwia kalibrację, a także duży wyświetlacz, dzięki czemu odczytywanie pomiarów jest proste i wygodne.

DRAPER

Elektroniczna suwmiarka DRAPER umożliwia pomiar do 150 mm. Została wykonana z hartowanej stali nierdzewnej, dzięki czemu jest trwała i wytrzymała. Dodatkowo posiada funkcję automatycznego wyłączania, co pozwala oszczędzić baterię i wydłużyć czas jej pracy.

Suwmiarki elektroniczne – gdzie kupić najlepsze narzędzia pomiarowe?

Poszukujesz sprawdzonego dostawy narzędzi? Sklep Narzędziowy24 to miejsce, w którym znajdziesz wysokiej klasy produkty renomowanych producentów. Sprawdź szczegółową ofertę narzędzi pomiarowych na stronie: Narzędziowy24 – najlepsze narzędzia pomiarowe.