ZOBACZ NASZ SKLEP ONLINE Narzędziowy24 - czołowy dostawca narzędzi
Blog

Narzędzia GRATTEC – jakość i niezawodność dla Ciebie

Szukasz niezawodnych narzędzi? Postaw na GRATTEC! To marka istniejąca już ponad 30 lat, która swoją jakością zadowoli każdego. Zapraszamy do zapoznania się z jej najważniejszymi wyróżnikami na rynku.


Marka GRATTEC


Narzędzia GRATTEC są opracowywane i produkowane od 30 lat w Izraelu. Obecnie występują niemal na całym świecie. Ostrza GRATTEC są produkowane z wysokiej jakości europejskiej stali HSS, zgodnie z najwyższymi standardami w szwajcarskich automatach. Wiele produktów GRATTEC jest opatentowanych. Firma uzyskała certyfikat ISO9001 i ISO14001, a wszystkie produkty są kodowane na skalę międzynarodową. Wśród oferty producenta można znaleźć doskonałe i wydajne narzędzia do gratowania. Jednym z głównych dystrybutorów w Polsce jest Fabryka Narzędzi FANAR.


Oprócz marki NOGA jest to jeden z wiodących światowych producentów w zakresie szeroko rozumianych narzędzi do gratowania. Wśród asortymentu GRATTEC znajdziemy:


  • gratowniki,
  • rękojeści,
  • trzpienie mocujące,
  • ostrza,
  • pogłębiacze,
  • skrobaki,
  • zestawy do gratowania.


GRATTEC – przegląd najlepszych produktów


Jednym z flagowych produktów GRATTEC jest uniwersalny zestaw narzędzi do gratowania gratownik E-EL 1200 EL1200GT. Jest to uniwersalne narzędzie wykorzystywane do wszystkich zwyczajnych i ciężkich prac związanych z gratowaniem otworów, jak i prostych, wklęsłych oraz wypukłych krawędzi.

W skład zestawu wchodzi:

  • uniwersalny uchwyt EL 1000 z magazynem ostrzy,
  • uchwyt ostrzy EL 0200 z regulacją długości (6-125 mm), do wszystkich ostrzy typu “E” (Ø 3,2 mm),
  • po 1 ostrzu HSS E 100, E 200.

Kolejny topowy model gratownika marki GRATTEC to EO2000GT. Ten tani, podstawowy i bardzo uniwersalny gratownik przeznaczony jest do obróbki: stali, aluminium i tworzyw sztucznych. Zestaw zawiera: 8 mm sześciokątną oprawkę wykonaną z tworzywa sztucznego z zaczepem na kieszeń, model wyposażony w ostrze GT-E100.


Ciekawą propozycją oferowaną przez GRATTEC jest również narzędzie do gratowania wstecznego RC 1000, pogłębiacz przestawny MINI RC1000GT. Przeznaczony jest do obróbki zewnętrznych i wewnętrznych krawędzi otworów. Zasada działania jest prosta: po naciśnięciu tylnego przycisku ostrze obraca się i narzędzie może zostać wprowadzone przez otwór (zobacz rysunek):

image

Zestaw zawiera stalową oprawkę z przyciskiem do odwrócenia trójkątnego ostrza. Ostrze HSS GT-BR1000 do otworów o średnicy 3-5,5 mm.


Podsumowanie – postaw na wysoką jakość!


Gratowanie to istotny element procesu produkcyjnego. Prawidłowe i wydajne gratowanie wpływa na jakość wytworzonego detalu. W wielu branżach precyzja gratowania jest kluczem do końcowego sukcesu. Warto zatem zainwestować w profesjonalne narzędzia do gratowania oferowane przez specjalistów marki GRATTEC. Kompleksowa oferta producenta dostępna w naszym sklepie z łatwością pomoże Ci wyposażyć się w narzędzia do gratowania, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.