ZOBACZ NASZ SKLEP ONLINE Narzędziowy24 - czołowy dostawca narzędzi
Blog

Ściernice listkowe Pferd do spawów pachwinowych

POLIFAN-CURVE – ściernice listkowe marki PFERD

Do zadań obróbczych na spawach pachwinowych doskonałe są ściernice listkowe PFERD. Specjalna konstrukcja gwarantuje niezrównane efekty pracy przy najtrudniejszych i najbardziej złożonych zadaniach. Czym charakteryzują się ściernice listkowe i co je wyróżnia?

Ściernice listkowe Pferd – narzędzie to zadań specjalnych

Ściernice listkowe POLIFAN-CURVE to innowacyjne rozwiązane firmy Pferd zastosowane przy obróbce spawów pachwinowych. Jedyny w swoim rodzaju kształt radialny, poprzez specjalne ułożenie listków ściernych zapewnia niezrównane rezultaty pracy przy najtrudniejszych i najbardziej złożonych zadaniach obróbczych na spawach pachwinowych.

Dzięki wykorzystaniu ziarna ceramicznego CO wraz z czynną szlifiersko, specjalną powłoką chłodzącą (FREEZE), na obrabianym przedmiocie nie obserwujemy przebarwień nawet w niesprzyjających warunkach termicznych. Ponadto nie jest konieczna żadna dodatkowa obróbka. Ściernice listkowe marki Pferd, powszechnie nazywane lamelkami, są zalecane do najtrudniejszych zadań obróbczych na stali i stali nierdzewnej (INOX).

Czym wyróżniają się ściernice listkowe?

Ściernice listkowe doskonale sprawdzają się przy zadaniach obróbczych, jak np. obróbka spawów pachwinowych, obróbka spawów, fazowanie, odgratowywanie. Wyróżniają się swoim kształtem (CURVE) oraz  formą (wykonanie promieniste PFR). Ściernice listkowe posługują się specjalnym ziarnem ściernym. Cechują się ponadto:

  • wysoką wydajnością szlifowania dzięki szybkiemu, agresywnemu szlifowi, pozwalającemu na znaczą redukcję kosztów pracy,
  • znakomitą żywotnością przy obróbce spawów pachwinowych, która sprawia że operator wydłuża czas pracy i zwiększa jej wydajność,
  • precyzyjnym i odpowiednim uwydatnienianiem geometrii szlifu spawu pachwinowego.
Ściernice listkowe Pferd

Ściernice listkowe PFERD – zastosowanie

Zastosowanie ściernic listkowych POLIFAN-CURVE to gwarancja pewnej, bezpiecznej i ekonomicznej pracy, która z pewnością jest ważna dla wielu zakładów produkcyjnych. Wykorzystanie lamelek marki Pferd to także pewność wykonania dokładnej i estetycznej pracy, która sprawi, że końcowy efekt zadowoli nie tylko operatora, ale również (co jest niezwykle ważne) odbiorcę końcowego. Warto zatem zainwestować w sprawdzone, solidne rozwiązanie przemysłowe oferowane przez jednego z liderów rynku, jakim niewątpliwie jest niemiecka firma Pferd.

Przedsiębiorstwo wywodzące się z Marienheide (Nadrenia Północna-Westfalia) to dla profesjonalistów synonim jakości i gwarancji bezpieczeństwa w trakcie obróbki metali. Obecnie jest jednym z wiodących dostawców narzędzi ściernych dla takich gałęzi przemysłu jak:

  • lotnictwo,
  • militaria,
  • robotyka,
  • automotive,
  • hutnictwo
  • i wiele innych, które wymagają sprawdzonych, wysokojakościowych produktów do najbardziej wymagających, najcięższych procesów obróbczych.

Wybierając lamelki marki Pferd, wybierasz wieloletnie doświadczenie oraz nowoczesne techniki produkcyjne, które zapewniają najlepsze rezultaty oraz wysoką efektywność pracy.