ZOBACZ NASZ SKLEP ONLINE Narzędziowy24 - czołowy dostawca narzędzi
Blog

Spray’e i płyny do gwintowania i wiercenia

Do czego służą, jak i kiedy je wykorzystywać?

Środki do gwintowania i wiercenia to wysoce wydajne produkty gatunkowe, przeznaczone do realizacji rozmaitych prac związanych z obróbką metali. Mają postać olejów, emulsji, past i smarów, które aplikować można w wygodnej formie sprayów oraz płynów. Jakie są ich główne zastosowania oraz zalety?

Zastosowanie w praktyce

Produkty tego typu wykorzystywane są przy gwintowaniu, wierceniu, cięciu, piłowaniu, szlifowaniu, wytłaczaniu oraz innych działaniach z zakresu obróbki mechanicznej. Znacząco przyspieszają prace, a jednocześnie pozwalają na uzyskanie lepszego wykończenia powierzchni. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykorzystanie wysokiej jakości chłodziwa. Środki te nadają się do praktycznie wszystkich typów stali, a także metali kolorowych – np. mosiądzu, miedzi, aluminium oraz ich stopów.

Zalety użytkowania

Spray’e i płyny do gwintowania i wiercenia zapewniają bardzo dobre smarowanie. Gwarantują optymalne chłodzenie nawet przy dużych prędkościach skrawania. Stosowanie ich może znacząco przedłużyć trwałość eksploatowanych narzędzi, a tym samym ograniczyć ilość awarii i napraw. Środki te obniżają temperaturę pracy i chronią przed uciążliwym przyklejaniem się wiórów. Posiadają dobrą przyczepność i nie wyciekają, wypierając wodę i zapewniając odpowiednią ochronę przed korozją.

Spray’e i płyny do gwintowania i wiercenia

Środki te charakteryzują się dużą wydajnością, co zapewnia oszczędność i praktyczność w użyciu. Większość z nich wykazuje dużą odporność na środki chemiczne i dobrze przewodzi ciepło. Długotrwałe smarowanie i skuteczną ochronę jest w stanie zapewnić nawet cienka warstwa. Pośród wielu podobnych produktów, na szczególną uwagę zasługują spray’e i płyny do gwintowania i wiercenia firmy ROCOL. Producent ten posiada bogatą ofertę wygodnych w aplikacji środków smarnych. Swoją renomę zawdzięcza przełomowemu zastosowaniu konwencjonalnych olejów mineralnych w produkcji smarów przemysłowych. Płyny i spray’e ROCOL posiada w swoim asortymencie sklep narzedziowy24.eu.