ZOBACZ NASZ SKLEP ONLINE Narzędziowy24 - czołowy dostawca narzędzi
Blog

Środki antyadhezyjne do form wtryskowych TECHFORM – siła i niezawodność

Głównym wyrobem marki TECHFORM są środki antyadhezyjne do form wtryskowych. Możemy je podzielić na te oparte na silikonie, jak uniwersalny TECHFORM Sil, oraz preparaty bezsilikonowe, takie jak np. TECHFORM Asilen. Kiedy warto po nie sięgnąć i dlaczego nazywane są niezawodnymi?


Historia TECHFORM – wprowadzenie


Marka TECHFORM jest wykreowana przez rzeszowską spółkę TECHPLAST. Firma powstała w 1999 roku jako producent silikonowych środków antyadhezyjnych do form wtryskowych. Wraz z rozwojem firmy, asortyment został poszerzony m. in. o preparaty konserwujące, czyszczące, zmywacze itp.

Poniżej przedstawiamy poszczególne typy produktu. Warto dobrać preparat do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.


TECHFORM SIL – silikonowy środek antyadhezyjny (charakterystyka)


Skupiając się na środkach antyadhezyjnych, warto wyróżnić TECHFORM Sil, który jest silikonowym środkiem antyadhezyjnym stosowanym w procesach przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Ułatwia on usuwanie wyprasek z form wtryskowych. Jest środkiem uniwersalnym, stosowanym do większości rodzajów przetwarzanych tworzyw sztucznych.


TECHFORM Sil posiada dość duże spektrum zastosowani i nadaję się również do:

  • konserwacji wyrobów z tworzyw sztucznych i gumy,
  • smarowania części mechanizmów precyzyjnych zrobionych zarówno z metali, jak i tworzyw sztucznych,
  • smarowania powierzchni tnących w nożach i gilotynach do cięcia papieru,
  • smarowania i konserwacji powierzchni roboczych elementów grzejnych zgrzewarek w maszynach pakujących.


TECHFORM Sil po rozpyleniu wytwarza równomierną hydrofobową, antyadhezyjną i dielektryczną warstwę, stabilną w szerokim zakresie temperatur (temperatura pracy do 200°C).


Preparat sprzedawany jest w dwóch wariantach (różnych gramaturach):

  • karton: 20 x 400 ml lub
  • karton: 12 x 750 ml.

Producent w ofercie ma również preparat TECHFORM SIL 3, który jest silikonowym środkiem antyadhezyjnym o zwiększonej wydajności. Stosowany jest w procesach przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy, szczególnie w przypadku skomplikowanych detali o rozbudowanej powierzchni. Ułatwia on usuwanie wyprasek z form wtryskowych, charakteryzuje się dużą siła rozdzielającą. Pakowanie: 20 x aerozol 400 ml (karton).


Bezsilikonowy środek antyadhezyjny – zastosowanie i działanie


Natomiast mając na uwadze bezsilikonowe środki antyadhezyjne, warto zwrócić uwagę na produkt jakim jest Asilen 12 400ml TECHFORM. Znajduje on zastosowanie w przetwórstwie tworzyw sztucznych i gumy. Ułatwia usuwanie wyprasek z form wtryskowych. Ponadto nie zawiera w swoim składzie oleju metylosilikonowego.


Dzięki unikalnej formule wypraski bez dodatkowej obróbki mogą być poddawane dalszym procesom uszlachetniania jak:

  • malowanie,
  • drukowanie,
  • zgrzewanie,
  • klejenie.

Detale uzyskują suchą, nieco matową powierzchnię. Asilen od TECHFORM ma zastosowanie w tych procesach przemysłowych, gdzie wymagana jest niezawierająca metylosilikonu warstwa rozdzielająca.


Zapraszamy do zakupu niezawodnych środków antyadhezyjnych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika!