ZOBACZ NASZ SKLEP ONLINE Narzędziowy24 - czołowy dostawca narzędzi
Blog

Suwmiarki – jedne z popularniejszych narzędzi pomiarowych

Suwmiarki, to popularne narzędzia pomiarowe, które stosowane są powszechnie niemal w każdej branży, do wykonywania szybkich, precyzyjnych pomiarów. Narzędzia ręczne, takie jak suwmiarki pozwalają na dokonywanie zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych pomiarów detali. W naszym sklepie posiadamy bardzo szeroką gamę suwmiarek o dużym zakresie pomiarów, dzięki czemu umożliwiają łatwe i precyzyjne mierzenie zarówno niewielkich elementów, jak i tych o znacznie większych gabarytach.

Nowoczesny i tradycyjny sprzęt warsztatowy

Nasz sklep internetowy oferuje Państwu ogromny wybór narzędzi zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, przydatnych podczas wykonywania różnego rodzaju prac manualnych, wymagających użycia specjalistycznego sprzętu. Wśród oferowanych suwmiarek, znajdziecie Państwo zarówno te tradycyjne, suwmiarki analogowe, jak również bardziej zaawansowane technologicznie, nowoczesne suwmiarki cyfrowe. Niektóre z oferowanych suwmiarek cyfrowych posiadają wbudowany nadajnik bluetooth, który umożliwia przesyłanie wyników wykonanych pomiarów do wybranego urządzenia multimedialnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy znacznie usprawnić i przyspieszyć pracę, wymagającą kontroli pomiarów. Ponadto, najnowsze modele suwmiarek elektronicznych są świetnie zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak pył czy mgła olejowa, które mógłby zaburzyć ich działanie, a co za tym idzie doprowadzić do zakłamania wyników pomiarów.

Suwmiarki tradycyjne

Wśród dostępnych u nas suwmiarek, możecie Państwo znaleźć różne modele, dedykowane do konkretnych branży, czy też rodzajów wykonywanych pomiarów. Przykładowo, suwmiarki noniuszowe, używane są do pomiarów grubości, szerokości, głębokości lub rozstawu elementów w danym przedmiocie. Suwmiarki tradycyjne, analogowe wyróżnia obecność kreskowej podziałki, umieszczonej na prowadnicy, z kolei na suwaku znajdziemy tak zwany noniusz. Suwmiarki z noniuszem, to jedne z najpowszechniej stosowanych i najbardziej uniwersalnych suwmiarek. Budowa suwmiarek noniuszowych wpływa na zwiększenie dokładności pomiaru, noniusz bowiem, to element pomocniczy, będący bardziej precyzyjną podziałką.

Suwmiarki zegarowe

Suwmiarki zegarowe wyróżnia przede wszystkim niezwykła dokładność – nawet do setnych części milimetra, którą zawdzięczają występowaniu specjalnego czujnika zegarowego. Suwmiarki zegarowe wyposażone są we wskazówkę, która wyraźnie pokazuje wartość różnicy zachodzących między wynikami pomiarów. W zależności od modelu suwmiarki zegarowej i rozdzielczości jej wskaźnika, 1 obrót wskazówki może pokazywać setne lub dziesiętne części milimetra.

Suwmiarki elektroniczne

Suwmiarki elektroniczne posiadają wskaźnik, ułatwiający odczyt danych z bardzo dużą dokładnością – nawet do setnych części centymetra. W suwmiarkach cyfrowych najczęściej znajduje się mały ekran, ułatwiający szybki i wygodny odczyt danych. Niewątpliwą zaletą suwmiarek elektronicznych jest krótki czas reakcji, co pozwala na szybkie wykonywanie pomiarów.

Sprawdź niezwykle bogatą ofertę suwmiarek w sklepie narzedziowy.eu: https://narzedziowy24.eu/Suwmiarki-c1236