ZOBACZ NASZ SKLEP ONLINE Narzędziowy24 - czołowy dostawca narzędzi
Blog

Szczypce do rur COBRA KNIPEX – najwyższa jakość, która nie uznaje kompromisów

Instalacja rurowa w Twoim domu wymaga wymiany? Marzy Ci się remont, który nie wymaga dużej ilości czasu ani energii? A może jesteś hydraulikiem lub instalatorem i prace naprawcze to Twoja codzienność? Teraz to wszystko możliwe! Wszystko za sprawą narzędzi marki Knipex, dzięki którym z najwyższą precyzją i równocześnie wygodą wykonasz wszystkie niezbędne remontowe czynności. Jednym z narzędzi są szczypce do rur COBRA KNIPEX. Czy wiesz, co je wyróżnia?

Szczypce do rur COBRA KNIPEX

Dlaczego warto wybrać szczypce do rur COBRA KNIPEX?

Automatyczny chwyt za pomocą jednego przycisku? Tak, to możliwe dzięki rozwiązaniu zaproponowanym przez niemiecką markę Knipex! Wystarczy tylko umieścić górną szczękę na chwytanym przedmiocie, nacisnąć przycisk i przyciągnąć dolną szczękę. To takie proste! Oszczędzasz czas, a niepotrzebne, irytujące manewrowanie kluczem przechodzi do przeszłości. Szczęki z drobnymi zębami mocno przylegają do przedmiotu, który chwytają – sprawia to, że nie musimy używać dużo siły aby odkręcić/dokręcić nakrętkę.

Odpowiedni rozstaw rękojeści oraz jej budowa zapewnia użytkownikowi maksimum bezpieczeństwa. Kształt rękojeści zabezpiecza przed przyciśnięciem palców, z kolei jej antypoślizgowa powłoka gwarantuje pewny chwyt. Szczypce COBRA KNIPEX wyróżnia charakterystyczna budowa:

 • szczypce – stal fosforanowana, szara,
 • główka – polerowana,
 • rękojeści – z antypoślizgowego tworzywa sztucznego.

Historia szczypiec do rur COBRA KNIPEX

1984 to rok, którym pojawiają się w Europie szczypce COBRA i od razu pobijają rynek i stają się niezwykle rozpoznawalne w branży. Z kolei w 2020 roku w ofercie pojawia się model szczypiec – Cobra® XS o rozmiarze zaledwie 100 milimetrów. Jest to wyjątkowo małe, ale niezwykle poręczne narzędzie, którego próżno szukać w ofercie konkurencji. Szczypce mieszczą się w każdej kieszeni spodni, przydatne są również przy rowerze lub motocyklu. To doskonałe, uniwersalne szczypce, które potrafią zaskoczyć swoją użytecznością!

Historia szczypiec do rur COBRA KNIPEX

Obecnie w ofercie firmy znajdują się różne rozmiary szczypiec:

Zalety stosowania szczypiec COBRA

Marka Knipex to globalnie działająca firma z ponad 100 oddziałami na całym świecie, posiadająca ponad 1000 produktów w bieżącej ofercie handlowej. Na rynku narzędziowym działa aż od 1882 roku Warto więc zaufać sile doświadczenia!

Największe zalety szczypiec COBRA KNIPEX to:

 • precyzyjna regulacja, za pomocą specjalnego przycisku, praca dzięki temu rozwiązaniu przebiega szybko i wygodnie,
 • szybka i dokładana regulacja szczypiec bezpośrednio na chwytanym przedmiocie,
 • pewny chwyt, dzięki ząbkowanym szczękom,
 • wysokiej jakości stal fosforanowana – pewność długiego użytkowania,
 • antypoślizgowa rękojeść – gwarancja wygody,
 • wielozadaniowość,
 • duży wybór rozmiarów, idealne dla: hydraulików i instalatorów,
 • nieduża waga przedmiotu względem konkurencyjnych producentów zdecydowanie ułatwia codzienną pracę,
 • produkcja niemiecka, odznaczającą się wysoką jakością wykonania przy spełnianiu wszelkich norm EU.

KNIPEX YOUTUBE