ZOBACZ NASZ SKLEP ONLINE Narzędziowy24 - czołowy dostawca narzędzi
Blog

Tarcze ścierne BAHCO. Kilka informacji

Narzędzia ręczne BAHCO znane są wszystkim profesjonalistom, już wielu lat. Jak się jednak okazuje marka ta, za pośrednictwem oficjalnych dystrybutorów jak chociażby sklep www.narzedziowy24.eu  bardzo mocno wchodzi również w segment produktów przeznaczonych do szeroko rozumianego szlifowania i cięcia różnych materiałów.

Od samego początku produkcji tarcz ściernych BAHCO założyło sobie za cel osiągnięcie wysokiej wydajności, niskich drgań podczas cięcia, a także minimalnych zużyć tarczy. Trzeba z resztą przyznać, że patrząc na jakość udało się to w pełni osiągnąć.

Tarcze ścierne BAHCO – rodzaje

W asortymencie materiałów ściernych wyróżnić można kilka zasadniczych typów.

Korund zwykły typ A – korund ten doskonale nadaje się do obróbki materiałów żelaznych i nieżelaznych, a także stali nierdzewnej.

Korund cyrkonowy typ Z – korund ten doskonale radzi sobie ze stalą nierdzewną oraz metalami wysokostopowymi. Korund cyrkonowy Z, jest zarazem najpopularniejszym typem, wśród wszystkich tarcz płaskich. Warto dodać, że w tym wypadku szlifowanie jest równie wydajne, jak samym dyskiem ściernym. Doskonale nada się też do ciężkiego usuwania materiałów pod dużym naciskiem i wysoką temperaturą.

Węglik krzemu typ C – Ten węglik krzemu do cegły, kamienia i betonu świetnie się nadaje. Przy pracy nie ma tu potrzeby stosowania wody. Znakomicie sprawdzi się też do usuwania graffiti z cegieł.

Nasyp diamentowy – Jednym z największych atutów, który posiada nasyp diamentowy, jest jego szerokie spektrum zastosowań. Diamentowe tarcze ścierne BAHCO świetnie poradzą sobie z resztą z wieloma wyzwaniami. Wszystko dlatego, że samo ziarno diamentowe ma zdecydowanie lepszą trwałość, niż standardowe materiały.

Tarcze ścierne BAHCO – oferta

Sama oferta tarcz ściernych BAHCO, jest bardzo szeroka. Aby jednak móc się cieszyć nią jak najpełniej, należy zawsze dokonywać zakupów, wyłącznie u renomowanych dystrybutorów. Jednym z nich jest oczywiście sklep Narzedziowy24.eu. Wówczas mamy nie tylko pewność oryginalności produktu, lecz także gwarancję jego jakości.