ZOBACZ NASZ SKLEP ONLINE Narzędziowy24 - czołowy dostawca narzędzi
Blog

Uniwersalny płyn do gwintowania Terebor

Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z obróbką metali, zalecane jest stosowanie preparatów ułatwiających gwintowanie, wiercenie czy też skrawanie. Ma to na celu przyśpieszenie pracy, mniejsze zużycie narzędzi skrawających oraz większą wydajność produkcyjną. Jednym z bardzo popularnych i cenionych przez użytkowników preparatów jest uniwersalny płyn do gwintowania Terebor oferowany przez polską markę Fanar. Jakie są jego zalety?

Uniwersalny płyn do gwintowania Terebor – cechy charakterystyczne

Uniwersalny płyn do gwintowania to płyn o charakterystycznym zapachu, w kolorze niebieskim, który pozwala na obróbkę wszystkich stali, głównie tych trudnoobrabialnych, takich jak:

  • stal nierdzewna,
  • stal kwasoodporna,
  • czy stal o podwyższonej wytrzymałości na rozciąganie.
Uniwersalny płyn do gwintowania Terebor

Jego atutem jest zwiększenie wydajności i odporności wierteł, gwintowników i narzynek, które są narażone na duże obciążenia w trakcie wzmożonej pracy obróbczej.

Używanie chłodziw to także niewątpliwie podnoszenie dokładności, precyzji wykonania oraz szybkość obróbki powierzchni i elementów stalowych, która jest niezwykle istotna w przypadku zakładów produkcyjnych czy też świadczących usługi obróbki metali.

Uniwersalny płyn do gwintowania ułatwia także użytkownikowi łatwiejsze i wydajniejsze przygotowanie detalu do sprzedaży końcowej. Preparat ten odznacza się delikatną lepkością, która wpływa na szybsze odprowadzenie opiłków tworzących się w trakcie obróbki, bez powstawania zadziorów oraz zabezpiecza przed ich przyklejaniem się do narzędzia. Sprawia to, że operator nie traci czasu na oczyszczenie gotowego produkty do przekazania odbiorcy finalnemu.

Zastosowanie płynu do gwintowania

Terebor jest zaklasyfikowany jako preparat do zastosowania przemysłowego z zastosowaniem substancji jako takich lub w postaci preparatów w obiektach. Jest określony przez producenta jako olej do trudnego gwintowania i wiercenia, niezbędny wszędzie tam, gdzie obróbka metali jest codziennością, a wydajność i jakość jest istotnym elementem kultury pracy.

Oferowany przez nas płyn do gwintowania Terebor dostępny jest w trzech pojemnościach:

olej do trudnego gwintowania i wiercenia

Warto zatem postawić na sprawdzony na rynku, rekomendowany przez szereg użytkowników preparat, który jest wydajny, przystępny cenowo oraz pozwala na łatwiejszą i wygodniejszą pracę w obróbce skrawaniem.

Trzy warianty pojemności pozwalają na spełnienie oczekiwań zarówno majsterkowiczów, małych firmy jak i tych, dla których 5-litrowe opakowania to codzienność. Jeśli chcesz przyśpieszyć pracę, zwiększyć wydajność, ułatwić sobie obróbkę i przy tym zaoszczędzić nieco czasu i pieniędzy – to zdecydowanie postaw na Terebor!