ZOBACZ NASZ SKLEP ONLINE Narzędziowy24 - czołowy dostawca narzędzi
Blog

YG-1. Koreański producent wierteł Gold-P najwyższej klasy

YG-1 to prawdziwy lider w branży narzędzi przeznaczonych do obróbki metalu, a zwłaszcza narzędzi skrawających. Ta koreańska firma od lat wypuszcza na rynek niezwykle innowacyjne narzędzia ułatwiające pracę specjalistom z całego świata. Jedną z serii narzędzi, która w ostatnim czasie zyskała szczególne uznanie ekspertów, jest linia wierteł Gold-P o naprawdę wyjątkowych właściwościach.

Z czego słynie firma YG-1?

Firma YG-1 to koreańskie przedsiębiorstwo funkcjonujące na rynku narzędzi specjalistycznych od 1981 roku. W ciągu już blisko 40 lat działalności zyskała status niezaprzeczalnego lidera w swojej branży, gdyż jak mało która firma potrafi skutecznie opracowywać i wprowadzać niezwykle innowacyjne rozwiązania. Swój sukces zawdzięcza połączeniu tradycji nakazującej wyjątkową sumienność na każdym etapie działań z dużą łatwością wykorzystywania nowoczesnych technologii.

Jakiego typu narzędzia produkuje YG-1?

Polskim odbiorcom firma YG-1 kojarzy się przede wszystkim z wysokiej klasy narzędzi służących do obróbki metalu. Dużą popularnością w naszym kraju cieszą się wytwarzane przez to azjatyckie przedsiębiorstwo gwintowniki, takie jak gwintownik Combo M14x2 ze skośną powierzchnią natarcia i z powłoką TIN czy gwintownik Combo M8X1.25 o podobnej charakterystyce (symbol produktu: TD127366).

Bardzo popularne są również rozwiertaki marki YG-1, w tym rozwiertak NRTD 3,0 HSS-E Form B oraz rozwiertak NRTH 5,0 H7 HSS Form B. Najbardziej chyba cenione wśród wszystkich produktów YG-1 pozostają jednak wiertła, których producent ten ma w swojej ofercie naprawdę sporo, w tym np.:

  • wiertło krótkie z chwytem prostym oksydowane NWKA 11,0 HSS;
  • wiertło długie z chwytem prostym barwione NWKB 11,0 HSS-C08;
  • wiertło NWKC 17,0X125X223 HSS YG-1

Czym wyróżniają się wiertła z serii Gold-P?

W ofercie wierteł od YG-1 niezwykle ważne miejsca zajmują wiertła z linii Gold-P, które wyróżniają się na tle innych narzędzi bardzo dobrą specyfikacją i charakterystyką pracy. Wiertła Gold-P odznaczają się przede wszystkim bardzo wysoką jakością oraz twardością. Badania wskazują, iż są to wiertła o większej trwałości niż wiertła Carbide, a przy tym niezwykle odporne na ścieranie. Podczas pracy osiągają również bardzo wysoką prędkość – wyższą niż większość wierteł z innych serii produktowych tego producenta. Jednym z wierteł serii Gold-P w naszej ofercie jest wiertło krótkie Gold-P 12,7X101X151 HSS-E.

YG-1 YOUTUBE