ZOBACZ NASZ SKLEP ONLINE Narzędziowy24 - czołowy dostawca narzędzi
Blog

Jak wbić gwoździa?

Wbijanie gwoździ na pozór wydaje się czynnością banalnie prostą. Tymczasem, jak pokazuje praktyka, wcale tak nie musi być. Nawet podczas takich prac, warto zastosować się do pewnych zasad, aby całość prac przebiegła bez zakłóceń.

Najważniejsza rzeczą, o której należy pamiętać podczas wbijania gwoździ, jest zachowanie ostrożności. Niejednokrotnie zdarza się bowiem (szczególnie początkującym majsterkowiczom), że podczas wbijania gwoździ uderzają się młotkiem w palce. Jeśli macie taki problem, warto zastosować pewną sprytną metodą – a mianowicie na wsuwkę. W praktyce polega ona na tym, że gwóźdź wkładamy do wsuwki do włosów. Zapewnia nam ona dobrą ochronę, gdyż podczas wbijania gwoździa będziemy trzymali właśnie za nią, eliminując tym samym ryzyko uderzenia się w palce.   

Dlaczego gwóźdź się wygina?

Gdy wbijamy gwoździa w ścianę, czasami może zdarzyć się natomiast tak, że się one wyginają. Aby temu zapobiec, dobrze jest więc wbicie go w korek od wina lub kawałek plasteliny. Dzięki temu będzie on stale podtrzymywany i nie będzie dochodziło do jego odkształcania. Ważną kwestią, o której należy też pamiętać jest to, aby dobrać dobry gwóźdź do materiału. Innych gwoździ będą bowiem wymagały pracę z drewnem, a innych z betonem. Na przykład gwoździe do cegły są dużo mocniejsze niż gwoździe do drewna. Pamiętajmy zatem również o tym.

Sklep z gwoździami i nie tylko

Nie tylko gwoździe, ale szereg profesjonalnych narzędzi można znaleźć na przykład w sklepie Narzedziowy24.eu, do czego serdecznie zachęcamy.