ZOBACZ NASZ SKLEP ONLINE Narzędziowy24 - czołowy dostawca narzędzi
Blog

Czy opłaca się kupić komplet wierteł?

Bardzo często zdarza się, że chcąc wykonać odpowiednie zadanie potrzebujemy w tym celu zakupić dedykowane narzędzia. Niestety każdorazowo w takich sytuacjach staniemy przed nie łatwym wyborem czy wybrać komplety czy też luźne narzędzia. Rzecz ta dotyczyć może różnych produktów, jednak my w niniejszym poradniku skupimy się typowo na wiertłach. Czy więc lepiej jest wybrać komplet wierteł czy też kupić każdy wymiar osobno? Zapraszamy do lektury!

Jak wiadomo rodzaje wierteł są na prawdę różne. Podstawowy podział, który zazwyczaj się przyjmuje obejmuje natomiast:

– wiertła do betonu

– wiertła do metalu

– wiertła do drewna

Jak więc widać pewnym wspólnym wyróżnikiem jest tutaj nic innego jak rodzaj i gatunek materiału w którym dane wiertło ma pracować. Niech nas to jednak nie zmyli! Pamiętajmy, że dość istotny będzie również rodzaj prowadzonych prac. Zupełnie innego produktu będziemy bowiem potrzebować przy uniwersalnych zadaniach a innego do precyzyjnych wyzwań.

Na zdjęciu: komplet wierteł 410/S19 BETA

Cena to nie wszystko

Rozważają postawioną w temacie tezę czy kupować wiertła w kompletach czy też nie wielu z nas z pewnością bezie zwracać uwagę przede wszystkim na cenę. Otóż wydawać by się mogło, że komplet wierteł będzie dużo droższy doliczyć przecież do niego musimy chociażby koszt kasety metalowej lub innego pudełka w którym jest on umieszczony. Tymczasem jak pokazują producenckie cenniki wcale tak być nie musi. Tutaj najważniejsze zdaje się być wybranie właściwego dystrybutora narzędzi, który pomoże nam połączyć atrakcyjną cenę zakupową z dobrą jakością. Oprócz kwestii związanych z oszczędnościami nie sposób nie wspomnieć jednocześnie o wygodzie jaką daje zakup kompletu wierteł. Dysponując nawet kilkoma wymiarami w zapasie mamy pewność, że żadne wyzwanie budowlane nas nie zaskoczy.

Czyli jednak komplet wierteł?

Reasumując zatem nieco nasze rozważania należy jasno stwierdzić, że zakup wierteł w kasecie metalowej będzie dużo lepszym pomysłem niż kupno pojedynczych wymiarów. Dzięki takiej strategii nie będziemy musieli się obawiać, że nagle w najmniej spodziewanym momencie zabraknie nam właściwego narzędzia. Gdy jednak nie wiemy jak dobrać wiertło lub też gubimy się w gąszczu oferty to pamiętajmy, że zawsze możemy udać się po pomoc do fachowców, którzy zawsze chętnie nam doradzą i rozwieją wszelkie wątpliwości. Nie każdy jest przecież w stanie od razu stwierdzić czy wystarczy mu podstawowy 25-sztukowy komplet wierteł czy może bardziej opłacalny będzie dla niego profesjonalny zestaw wierteł 91-sztukowy. Dlatego też polecamy nie obawiać się pytać bardziej doświadczonych osób od nas i prosić chociażby w tym względzie o doradztwo.