ZOBACZ NASZ SKLEP ONLINE Narzędziowy24 - czołowy dostawca narzędzi
Blog

Klucze nastawne – przegląd rynku narzędziowego. Stahlwille, Beta, Bahco

Niemal każdy topowy producent branży narzędziowej posiada w swojej ofercie klucze nastawne. Tego rodzaju narzędzie jest bardzo uniwersalne i niezbędne w warsztatach – zarówno tych profesjonalnych, jak i przydomowych. Wśród naszego rozbudowanego asortymentu oczywiście nie brakuje szeregu  różnorodnych kluczy nastawnych, które spełnią oczekiwania szerokiego grona odbiorców. Na co zwrócić uwagę, wybierając narzędzie dla siebie? Przedstawiamy przegląd najlepszych producentów!

Klucze marki Stahlwille – lider branży narzędziowej

Niemiecka marka Stahlwille – jako jeden z liderów branży narzędziowej na rynku europejskim, jak i światowym – oferuje jednostronne klucze płaskie, model 4025. Wykonane zgodnie z normą B DIN 3117/ISO 6787. Pozycja szczęk to 22°. Wyprodukowane z wytrzymałej i odpornej na uszkodzenia mechaniczne stali chromowo-wanadowej. Tego rodzaju klucz z powodzeniem może pracować na rurach, nakrętkach oraz śrubach.

Produkty Beta – jakość i doświadczenie


Kolejna propozycja przychodzi ze strony włoskiej firmy Beta. Producent ten oferuje fosforanowany klucz płaski nastawny z wyraźną skalą. Obrót śruby regulacyjnej w lewo zwiększa rozstaw szczęk. Z kolei główka odgięta jest o 22,5 stopnia, z czytelną, ułatwiającą pracę skalą w mm i calach. Fosforanowanie wzmacnia klucz i wydłuża jego żywotność.

Firma Bahco – szwedzka jakość


Następnym producentem, który w swej ofercie posiada klucze nastawne, jest znana i ceniona, szwedzka firma Bahco. Ich niemalże legendarne klucze nastawne od lat cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Świetne wykonanie, małe luzy, precyzja dokręcania, produkcja w Europie to jedne z licznych zalet tych narzędzi. Flagowy model 9031 to bez wątpienia lider tego segmentu narzędzi nastawnych. Spełnia normy ISO 6787, DIN 3117, ASME B107.8M – 1996 i BS 6333. Co jeszcze go wyróżnia?

  • Dokładna skala w mm;
  • Szerokie rozwarcie szczęk;
  • Niska waga własna;
  • Oksydowany, precyzyjnie zahartowany i zabezpieczony antykorozyjnie.


Klucz nastawny 9031 Bahco to bestseller, który bez wątpienia powinien znaleźć się w posiadaniu każdego profesjonalisty, jak i zapalonego majsterkowicza.

Podsumowanie – jaki klucz nastawny wybrać?


Jak widać, klucze nastawne łączy budowa, która dzięki silnemu dociskowi i tarciu uzębionych szczęk sprawia, że tego typu klucze nadają się do pracy z rurami, śrubami, nakrętkami itp. Różnice są niewielkie, w topowych markach liczą się tak naprawdę detale, które sprawiają że dany klucz jest odpowiedniejszy do określonych zadań. Dla jednych będzie się liczyć precyzja pracy, dla innych solidne wykonanie, a jeszcze inni docenią dobrze wyprofilowaną i antypoślizgową rękojeść.

Oczywiście wszystkie te narzędzia dostępne są w naszym sklepie, który ma dla Was jak zawsze szeroki wachlarz możliwości, w zależności od potrzeb i wymagań. Serdecznie zapraszamy do zakupu!