ZOBACZ NASZ SKLEP ONLINE Narzędziowy24 - czołowy dostawca narzędzi
Blog

Zamiatarka do wiórów – uniwersalne narzędzie warsztatowe

Mechanizm działania tego urządzenia ręcznego jest w zasadzie bardzo prosty. Do trzonka został zamocowany mocny magnes na kółkach, który wraz z napędzaniem zbiera drobne metalowe elementy z podłoża. Idealnie nadaje się do chwytania wiórów, opiłków, śrubek, nakrętek, podkładek, wkrętów, gwoździ oraz innych drobnych elementów będących odpadami po obróbce metali. Zamiatarka sprawdzi się wszędzie tam, gdzie istotne jest utrzymanie stanowiska pracy w czystości, nie bez znaczenia jest także element bezpieczeństwa. Drobne, metalowe elementy zagrażają często zdrowiu osób pracujących, które w razie nieuwagi, pośpiechu mogą się narazić na skaleczenia. Kolejny atut tego urządzenia to niewątpliwie wygoda użytkowania. Dzięki zastosowaniu zamiatarki możesz szybko, wygodnie, bez konieczności schylania się uporządkować swoje stanowisko pracy na hali produkcyjne, w warsztacie, magazynie, na budowie itp. Autem oferowanego przez nas produktu jest także fakt, że magnes w tym urządzeniu jest stały, nigdy nie wymaga powtórnego namagnesowania. Lekki, poręczny sprzęt (1,43kg), wykonany z wysokiej jakości komponentów (chromowany) a co za tym idzie odporny na korozję. Sprawia, że warto zainwestować w tego typu narzędzie, które bez wątpienia ułatwia codzienną pracę. Udźwig magnesu oferowanego przez markę Kennedy to aż 9kg, z łatwością poradzi sobie zatem z większością metalowych odpadów, które należy usunąć ze stanowiska pracy.

Zamiatarka do wiórów

Cechy i zalety zamiatarki Kennedy:

  • Chromowana w celu zwiększenia odporności na korozję i ogólne zużycie.
  • Magnes trwały, co oznacza, że nigdy nie trzeba go ponownie magnesować.
  • Posiada uwalnianie magnesu, aby umożliwić łatwe odczepienie przyciąganego materiału.
  • Lekka konstrukcja ułatwia wykonywanie codziennych prac.
  • Ekonomiczny sposób na utrzymanie miejsca pracy w czystości i zapewnienie należytego bezpieczeństwa.
  • Teleskopowy uchwyt umożliwia dostęp do trudno dostępnych miejsc, a także ułatwia przechowywanie narzędzia.
  • Antypoślizgowa rączka pozwala na pewny chwyt, nawet mokrą dłonią.
  • Zastosowanie kółek zwiększa mobilność urządzenia oraz wpływa na ekonomię pracy.
  • Część robocza (magnes) to aż 35cm powierzchni chwytającej, która z łatwością przyciągnie większość metalowych odpadów z podłoża.
zamiatarka do wiórów Kennedy

Zatem jeśli chcesz szybko, łatwo, wygodnie, a co najważniejsze bezpiecznie zachować czystość na podłodze w swojej firmie, garażu, budowie, magazynie czy innych miejscu pracy to bez wahania sięgnij po propozycję brytyjskiego producenta – Cromwell – który wychodzi na przeciw oczekiwaniom swoich klientów oferując praktyczne i skuteczne urządzenie warsztatowe.